Amatorzy nagrodzeni

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2015_03_amatorzy16.jpg20 marca w Muzeum Ziemi Rawickiej ogłoszono wyniki Amatorskiego Konkursu Malarstwa i Rysunku Rawicz 2015 oraz otwarto pokonkursową wystawę.

Na konkurs zgłoszono 121 prac. Ich ocena miała charakter dwustopniowy. Najpierw komisja, kwalifikująca w składzie: dr Anna Kołodziejczyk i dr Michał Marek z Pracowni Malarskich – dyplomujących z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, dr Alicja Jeziorecka (Pracowni Rysunku) i dr Krzysztof Balcerowiak (Pracownia Grafiki Warsztatowej – Offset) - oboje z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wyselekcjonowała 57 dzieł. 9 marca oceny wybranych wstępnie dzieł dokonało jury w składzie: prof. zw. Marek Jakubek (Pracownia Malarstwa – dyplomująca), prof. nadzw. Wojciech Pukocz (Pracownia Mediów Elektronicznych - dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby), dr Marta Borgosz (Pracownia Malarstwa – dyplomująca - kierownik Katedry Malarstwa) - wszyscy z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prof. zw. Sławomir Kuszczak (Pracownia Rysunku Anatomicznego - kierownik Katedry Rzeźby, Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych), dr hab. Marek Haładuda (Pracownia Malarstwa, Katedra Malarstwa II, Wydział Malarstwa) - obaj z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Wyniki konkursu przedstawił w Sali Portretowej prof. n. Jacek Jarczewski, dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej. Jury przyznało 3 nagrody i 7 równorzędnych wyróżnień:

● I miejsce: Daniel Wiatrowski „Martwa natura”,

● II miejsce: Henryk Żarski „Patroni”,

● III miejsce: Izabela Domaniecka, bez tytułu, cykl,

● wyróżnienie Starosty Rawickiego: Dorota Bernady-Galantowicz „Żebracy”,

● wyróżnienie Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Rawicz: Beata Dragewska „Jesienne piksele II”,

● wyróżnienie Burmistrza Gminy Rawicz: Anna Starska „Domowa apteka”,

● wyróżnienie Dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej: Andrzej Golejewski „Próba ikony”,

● wyróżnienie Dyrektora Domu Kultury w Rawiczu: Paweł Kuczniak, cykl rysunków („Jeśli będę cicho, wślizgnę się za Ciebie, tylko trzymaj nerwy na wodzy”, „Przestań skomleć i wywalcz swoją drogę”, „Powędruję tam, gdzie mnie nie zobaczysz, w swej skorupie czekam i krwawię”),

● wyróżnienie Dyrektora BZ WBK 1. Oddziału w Rawiczu: Bogusław Lisiecki „Jesień 95”,

● wyróżnienie firmy Materiały do Twórczości Plastycznej W. Waszak we Wrocławiu: Dariusz Nieborak „Okno na świat”.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano, oprócz nagrodzonych i wyróżnionych, 45 prac.

Nagrody i wyróżnienia najlepszym artystom amatorom wręczyli fundatorzy.

Pierwszy Amatorski Konkurs Malarstwa i Rysunku spotkał się z dużym zainteresowaniem środowiska plastycznego ziemi rawickiej. Zgłoszone prace reprezentowały wysoki poziom artystyczny. O potrzebie tego typu konkursu świadczy też fakt, że na ogłoszenie jego wyników i wernisaż przybyło wyjątkowo wiele osób.

Organizatorami konkursu i fundatorami nagród były: Muzeum Ziemi Rawickiej i Dom Kultury w Rawiczu. Wyróżnienia ufundowały instytucje, placówki i firmy wymienione powyżej.

Wystawę pokonkursową można oglądać w MZR do 28 kwietnia br.

Zdjęcia z ogłoszenia wyników i wernisażu obejrzyj tutaj.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje