Nocne atrakcje

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2015_05_Noc_2015_03.jpgRawicka Noc Muzeów, trzecia z kolei, znowu spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. W tym roku przebiegała pod hasłem 90-lecia utworzenia Korpusu Kadetów w Rawiczu, dlatego szczególnie eksponowano pamiątki w Sali Kadeckiej.

Mimo trwającego remontu ratusza, ograniczającego działania organizatora,  na odwiedzających muzeum czekało do północy sporo atrakcji. Oprócz stałych ekspozycji można też było obejrzeć wystawę Rawickiego Klubu Historyczno-Modelarskiego, pokonkursową wystawę prac na temat "Muzyka w szarości" oraz ekspozycję związaną ze znaleziskami podczas remontów ratusza w 1967 i 2015 roku. Atrakcją dla najmłodszych był pokaz kolejek sterowanych cyfrowo, przygotowany przez Alojzego Teodorczyka. Pokaz wikliniarstwa przedstawił Krzysztof Kasprzak, dekupażu - panie Maria Maćkowiak i Danuta Przewoźna z RUTW, rzeźby - Marian Skowron. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miejskiej Górki, gdzie można było wykonać samodzielnie wisiorki, a także zakupić ozdoby i przetwory. Również pamiątki były do kupienia w  muzealnym kramie. Można także było obejrzeć filmy dokumentalne o Korpusie Kadetów w Rawiczu oraz "Muzeum utracone".
  Uczestnicy Nocy Muzeów odpowiedzieli na apel o "List do potomnych", dostarczając nie tylko własnoręcznie napisane przesłania, ale i fotografie, wycinki gazet, przedmioty. Wszystko to zostanie umieszczone w sekretnym miejscu jeszcze w czasie remontu ratusza.
Zdjęcia z Rawickiej Nocy Muzeów można obejrzeć tutaj.