153. rocznica powstania styczniowego

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2016_01_powstanie_styczniowe_18_i.jpgZ okazji 153. rocznicy powstania styczniowego Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza do oglądania w ratuszowym holu okolicznościowej wystawy.

Wprawdzie na ziemi rawickiej, należącej do zaboru pruskiego, nie toczyły się w 1863 roku walki, jednak Wielkopolanie uczestniczyli w powstaniu styczniowym. Ale najsilniejszy związek naszego regionu z powstaniem styczniowym polega na tym, że jeden z pierwszych jego przywódców - Stefan Bobrowski zginął w pojedynku w Łaszczynie 12 kwietnia 1863 roku i spoczywa na tamtejszym cmentarzu. Muzeum Ziemi Rawickiej na okoliczność 150-lecia śmierci Stefana Bobrowskiego przygotowało w 2013 roku wystawę dydaktyczną, poświęconą historii powstania styczniowego i przywódcy obozu "czerwonych". Wystawa prezentowana była w Zespole Szkół Zawodowych, noszącym imię Stefana Bobrowskiego, w Gimnazjum w Sierakowie, Gimnazjum w Rawiczu i Zespole Szkół nr 3. Teraz można ją oglądać w ratuszowym holu od 20 stycznia do końca lutego.

Na fotografii - jedna z 19. plansz wystawy.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje