Rawicki Jarmark Wielkanocny

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2016_03_wielkanocny01.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej było współorganizatorem Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się na rynku i w ratuszu 19 marca 2016 roku.

W ponad trzydziestu stoiskach można było obejrzeć i kupić wielkanocne dekoracje oraz inne artykuły.

Podczas jarmarku ogłoszono wyniki I Gminnego Konkursu na Palmę Wielkanocną. Oto one:

- I miejsce - kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Słupi Kapitulnej: Michał Sikorski, Michalina Sikorska, Karol Spica, Kacper Murawa, Norbert Sędłak, Mikołaj Biedrowski, Bartosz Ptasik, Zuzanna Misiek, Konrad Becela, Radosław Niziołek, Amelia Kubiszyn,

- II miejsce - Liliana Chojaczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawiczu i Jagoda Chojaczyk z Gimnazjum nr 1 w Rawiczu,

- III miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu, praca zbiorowa: Walentyna i Krystian Pityńscy, Marcin Białek, Aldona Cichoszewska, Iwona Kubisik, Aniela Walkowiak, Dawid Kramer, Jarosław Hanak,

- wyróżnienia: kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu, opiekun: Małgorzata Wolna Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu, praca zbiorowa - Martyna Liebert, Filip Jurga z kl. IV b ze Szkoły Podstawowa nr 4 w Rawiczu kl. I A Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu, opiekun: Wioleta Jarczewska kl. III a ze Szkoły Podstawowej nr 6, opiekun: Beata Niepiekło-Bąk Julia Nawrot z kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu.

Nagrody wręczył uczestnikom burmistrz Grzegorz Kubik. Ponad 100 palm zgłoszonych na konkurs można było oglądać w muzeum.

Zdjęcia z jarmarku obejrzyj tutaj.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje