Rawicki Jarmark Wielkanocny 2017

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_04_jw_2017_68.jpgTegoroczny Rawicki Jarmark Wielkanocny, który odbył się w Niedzielę Palmową na rynku i deptaku, zgromadził ponad sześćdziesięciu wystawców i cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Podczas jarmarku można było obejrzeć i kupić m.in. wyroby rękodzielnicze, świąteczne ozdoby, produkty regionalne, nie tylko z naszego regionu. Tradycyjnie jarmarkowi towarzyszyła na deptaku giełda staroci.

Na scenie przed ratuszem wystąpił Zespół Śpiewający z Klubu Seniora „Jesienny Liść” z Sarnowy oraz teatr „Pierrocik” działający przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Rawiczu.

Ogłoszono wyniki II Gminnego Konkursu na Plamę Wielkanocną. Komisja konkursowa w składzie: Witold Giejdasz - przewodniczący, p.o. dyrektora MZR, ks. dziekan Mateusz Drob - proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu, ks. kanonik Wojciech Prostak - proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu, Magdalena Kosobucka - asystent w Muzeum Ziemi Rawickiej, Sandra Bujak - menedżer w Domu Kultury w Rawiczu, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

• - w kategorii wychowankowie przedszkoli – praca indywidualna: Nagrodę Główną – Aleksandrze Jakubowskiej (Przedszkole w Ugodzie), Nagrodę – Nikodemowi Kapale (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zielonej Wsi), Nagrodę – Ksaweremu Klupsiowi (Przedszkole nr 1 w Rawiczu), Nagrodę – Amelii Jurdeczce (Przedszkole nr 1 w Rawiczu),

• - w kategorii uczniów szkół podstawowych – praca indywidualna: Nagrodę Główną – Jagodzie Łacinik (Szkoła Podstawowa nr 3 w Rawiczu), Nagrodę – Natalii Misiek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zielonej Wsi, klasa II B),

• - w kategorii – praca indywidualna: Nagrodę – Amelce Świderskiej, Nagrodę – Kornelowi Robaszewskiemu,

• - w kategorii prace zbiorowe: Nagrodę Główną – Seniorom Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu, Nagrodę – Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Rawiczu, Nagrodę – klasie III (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Masłowie),

• - Wyróżnienie za najdłuższą palmę: klasie V (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupi Kapitulnej) i klasie VI (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupi Kapitulnej).

Zgłoszone na konkurs palmy można było oglądać w ratuszowym holu. Wystawa czynna będzie jeszcze przez kolejne dni.

Najmłodsi mogli podczas jarmarku odebrać nagrody w loteryjce „Wielkie rawickie jaj znajdowanie”. Czekała na nich jeszcze jedna atrakcja – przejazdy kucykami.

Organizatorami tegorocznego Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego były: Muzeum Ziemi Rawickiej, Urząd Miejski Gminy Rawicz, Dom Kultury w Rawiczu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu, Zakład Usług Komunalnych w Rawiczu, Parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu.

Zdjęcia z jarmarku można obejrzeć tutaj.