Zapraszamy do „Mojej Małej Ojczyzny”

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_05_ojczyzna_konkurs.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu – główny organizator, zapraszają uczniów do udziału w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna”.

Zdjęcia wielkopolskiej przyrody można przynosić do muzeum od 5 maja do 6 czerwca 2017 r. Podsumowanie konkursu odbędzie się 12 czerwca br. w MZR.

Oto szczegóły konkursu:

Regulaminu Gminnego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna”

w roku szkolnym 2016/2017

1. Organizator:

Szkoła Podstawowa nr 6 w Rawiczu.

2. Współorganizatorzy:

Muzeum Ziemi Rawickiej, Urząd Miejski Gminy Rawicz, Nadleśnictwo Piaski.

3. Cele konkursu:

• zwrócenie uwagi na problemy ochrony środowiska,

• piękno naszej MAŁEJ OJCZYZNY - poznawanie nowych, interesujących zakątków, zwierząt i roślin na terenie Wielkopolski i uwiecznianie ich na zdjęciach,

• komunikowanie pozytywnych wartości związanych z fotografowaniem.

4. Miejsce konkursu:

Muzeum Ziemi Rawickiej.

5. Rozstrzygnięcie konkursu:

12 czerwca 2017 r. o godz. 12:00.

6. Termin składania prac do Muzeum Ziemi Rawickiej:

od 5 maja do 5 czerwca 2017 r.

7. Warunki uczestnictwa:

w konkursie mogą brać uczniowie z klas:

• I-VI szkół podstawowych,

• I-III szkół gimnazjalnych,

• I-III szkół ponadgimnazjalnych.

8. Regulamin konkursu:

Każdy uczestnik może przygotować do trzech zestawów zdjęć. W skład jednego zestawu wchodzą dwa zdjęcia, z których jedno przedstawia roślinę zielną, drugie – zwierzę, naklejone na jedną kartkę formatu A4. Należy pod każdym zdjęciem opisać, co przedstawia, oraz podać miejsce wykonania. Zdjęcia przedstawiać mają gatunki żyjące w środowisku naturalnym w Wielkopolsce. Wymiary zdjęć: 13 x18 cm. Na każdym zestawie w prawym narożniku musi być umieszczone logo wymyślone przez uczestnika konkursu. Dodatkowo takie samo logo musi znajdować się na kopercie, w której będzie włożona kartka z danymi: imię i nazwisko autora zdjęć, nazwa szkoły, klasa oraz numer telefonu.

9. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

Dodatkowych informacje na temat konkursu udziela Beata Niepiekło-Bąk, tel.665 488 801.