Zapraszamy na Noc

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_05_noc_plakat_02_i.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej zaprasza w sobotę 20 maja na kolejną Noc Muzeów. Na odwiedzających w tym dniu ratusz czekać będzie ciekawy i zróżnicowany program.

Od 18:00 do 21:00 podczas wieczorynki z rawickim niedźwiadkiem dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, pokazy rękodzieła oraz atrakcyjną niespodziankę. Również od 18:00 w artystycznych domkach przed ratuszem będzie można zobaczyć i kupić wyroby rękodzielnicze lokalnych twórców oraz spróbować własnoręcznie wykonać artystyczne przedmioty.

O godzinie 20:00 z recitalem organowym wystąpi w Sali Portretowej Dariusz Hajdukiewicz. Wykona on utwory kompozytorów anonimowych oraz mistrzów z XV-XVII wieku na instrumencie o nazwie Truhenorgel. Są to piszczałkowe mechaniczne organy skrzyniowe (jedyne w Polsce), wykonane na specjalne zamówienie przez manufakturę organmistrzowską Johannesa Kirchera z Heidelbergu (brzmienia tego niezwykłego instrumentu można posłuchać tutaj). Podczas koncertu zatytułowanego „Florilegium musicum - muzyczny katalog” będzie można wysłuchać utworów (preambula, toccaty, preludia, canzony, ricercary, menuety, fugi, sonatiny) pisanych na organy lub tzw. instrumenty klawiszowe, pochodzących m.in z: warszawskiej tabulatury organowej z XVII wieku, "Fiori Musicali", wydawnictwa Organ Works Novello&Company Limited London, Albumów Sapieżyńskich - wileńskiej tabulatury organowej z XVII wieku oraz z Musica Antiqua Bohemia.

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_05_noc_plakat_03_i.jpgO godzinie 21:00 nastąpi rozstrzygnięcie III Amatorskiego Konkursu Plastycznego, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej.

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_05_noc_plakat_01_i.jpgO godzinie 22:00 w Sali Audiowizualnej odbędzie się wernisaż fotografii Piotra Dębińskiego, absolwenta PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki (dyplom w 1993 r. w Pracowni Fotografii prof. Ireneusza Pierzgalskiego oraz w Pracowni Grafiki Reklamowej prof. Bogusława Balickiego), połączony ze spotkaniem autorskim. Wystawa „Residents” to cykl zdjęć, który jest kontynuowany od dziesięciu lat, ukazujący miasto i jego mieszkańców, często o charakterze surrealistycznym. W cyklu "Residents”, jak stwierdza sam autor, "zwykłe, codzienne czynności zyskują moc magicznych rytuałów, służących oswojeniu skomplikowanej rzeczywistości. Złożony, dynamiczny wzór życia rządząc się zasadą realności i tajemnicą bytu, tworzy temporalny obraz sztuki życia w wielkim mieście."

Od godziny 23:00 będzie można zwiedzać odnowioną Salę Portretową i reprezentacyjny gabinety burmistrza.

Zapraszamy!