Śladami rawickiego Korpusu Kadetów

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_05_kadeci_01.jpgMarsz po wiedzę, czyli śladami Rawickiego Korpusu Kadetów – pod taką nazwą Stowarzyszenie „Samorządni PRA” zorganizowało 18 maja br. grę miejską dla uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Rawicz.

Zwieńczenie gry miało miejsce w Gimnazjum w Sierakowie. Wicestarosta Jacek Gwizdek, dyrektor Piotr Mosiek, koordynatorka przedsięwzięcia Daria Jagła podziękowali uczestnikom, opiekunom i wolontariuszom – uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i harcerzom z Hufca ZHP Rawicz. Uczestnicy gry miejskiej b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_05_kadeci_02.jpgobejrzeli film dokumentalny o rawickim Korpusie Kadetów, zrealizowany przez Muzeum Ziemi Rawickiej oraz wysłuchali pogadanki pracownika muzeum o historii Dnia Kadeta.

Ogłoszenie wyników gry miejskiej nastąpi 21 maja o godz. 17:15 w ratuszowej Sali Portretowej podczas konferencji podsumowującej Powiatowy Dzień Kadeta, który w tym roku odbywa się pod patronatem Starosty Rawickiego i Burmistrza Gminy Rawicz.

• - "Rydzykowi dali", mówią. Boże, jakie to jest żenujące! - skomentował ojciec dyrektor działania sejmowej opozycji, która sprzeciwia się wydawaniu 70 mln zł na muzeum w Toruniu. Jego współpracownicy idą dalej i zarzucają krytykom... antysemityzm.