Podobieństwa - różnice

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_09_adamczyk_plakat_i.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej zaprasza od 6 września 2017 roku do oglądania wystawy malarstwa Witolda Adamczyka i Piotra Adamczyka pt. „Podobieństwa i różnice. Różnice i podobieństwa”.

Jej organizatorami są Muzeum Ziemi Rawickiej oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, a przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego i innych instytucji.

Na początku 2017 roku wydany został katalog, zawierający analizę twórczości obu artystów, następnie wystawa prezentowana była w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA Zamek Książ i Galerii Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie. Rawicka wystawa została objęta honorowym patronatem Starosty Powiatu Rawickiego Adama Sperzyńskiego.

Witold Adamczyk (mieszkający i pracujący w Rawiczu) i Piotr Adamczyk (mieszkający i pracujący w Nowej Dębie) to nie tylko artyści - Witold jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, doktorem sztuk plastycznych, Piotr - absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ale są też bliźniakami. Projekt przedsięwzięcia, którego efektem jest wystawa, dotyczy problemu dwoistości osobowości istniejącym w człowieku w kontekście twórczości bliźniaczej jako nowej artystycznej kreacji. Niemal wszystkie prezentowane obrazy są wspólnym dziełem braci.

Wystawa jest również nietypowa z tego względu, że nie ma wernisażu, będzie natomiast finisaż - 29 września, w ramach Rawickich Mostów Sztuki.

Wystawę można oglądać do 30 września 2017 roku.

• - "Rydzykowi dali", mówią. Boże, jakie to jest żenujące! - skomentował ojciec dyrektor działania sejmowej opozycji, która sprzeciwia się wydawaniu 70 mln zł na muzeum w Toruniu. Jego współpracownicy idą dalej i zarzucają krytykom... antysemityzm.