Wernisaż Antoniego Suchaneckiego i promocja książki

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_11_AS_06.jpg17 listopada 2017 r. w Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto wystawę prac Antoniego Suchaneckiego oraz promowano kolejną książkę wydaną przez Stowarzyszenie Rawiczaki.pl.

Wieczór prowadziła Dorota Łukowiak, prezes stowarzyszenia. Zaprezentowała książkę Józefa Miedzińskiego „Ziemia rawicka w legendzie i baśni”, wydaną po 80 latach od pierwodruku, z ilustracjami, którymi są linoryty Antoniego Suchaneckiego. Fragmenty książki czytali Dorota Łukowiak, Malwina Urbanowicz, Alicja Wojtkowiak i Marek Grześkowiak. W części muzycznej zaprezentowali się Maria Kośmider (pianino elektryczne) i Kacper Psarski (skrzypce).

W drugiej części wieczoru o swojej twórczości opowiadał ze swadą Antoni Suchanecki, pokazując zdjęcia rodzinne, rysunki i karykatury. Wystawa w MZR jest jego piąta indywidualną prezentacją. Przygotowana została z okazji 50-lecia twórczości A. Suchaneckiego, dlatego ma charakter przekrojowy i ukazuje dzieła powstałe w różnych okresach i różnych technikach. Jej tytuł - „Krajobrazy, mężczyźni i kobiety z mojej palety” określa także tematykę przedstawianych obrazów, linorytów, rysunków, akwarel, rzeźb. Wystawę artysta poświęcił swoim wnuczkom - Zuzi i Hani. Gratulacje A. Suchaneckiemu złożyli wiceburmistrz Paweł Szybaj, sekretarz Izabela Sarnowska w imieniu starosty, prezes Dorota Łukowiak, dyrektor Adriana Miara oraz prof. Jacek Jarczewski.

Wystawę można oglądać w Muzeum Ziemi Rawickiej do końca tego roku.

Zdjęcia z wernisażu i promocji książki można obejrzeć tutaj.