Rawicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2017_12_BN_2017_87.jpgTegoroczny jarmark odbył się 9 grudnia w aurze prawie zimowej - przy padającym śniegu, który jednak momentalnie topniał. Mimo chłodu, wiatru i opadów, jarmark cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Od rana działała na deptaku giełda staroci, a od południa na rynku kiermasz wyrobów rękodzielniczych i produktów regionalnych. Czynne były także punkty gastronomiczne oraz stoiska organizacji pozarządowych w ramach IV Targów Ekonomii Społecznej, które przebiegły pod hasłem „Rynek Aktywnych Mieszkańców”. W tym roku swoje wyroby pokazywało ok. 60 wystawców. Na rynku pojawili się również Mikołajowie z grupy motocyklowej Rawmoto.

Po rozświetleniu choinki przed ratuszem burmistrz Grzegorz Kubik złożył mieszkańcom Rawicza życzenia świąteczne. Na scenie prezentowały się grupy taneczne i muzyczne. Z koncertem kolęd wystąpiła Orkiestra Dęta przy Domu Kultury w Rawiczu oraz Koło Śpiewu im. Karola Kurpińskiego w Sarnowie.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Pracownia Świętego Mikołaja w ratuszowym holu. Dzieci pod kierunkiem pań z Rawickiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Ziemi Rawickiej i wolontariuszek z Lokalnego Centrum Wolontariatu wykonywały świąteczne ozdoby. W ramach akcji „Piernikowy szlak” wolontariusze i pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu rozdawali upieczone przez siebie pierniki. Słodkie prezenty rozdawał również prawdziwy Święty Mikołaj. Na rynku kolędowali ku uciesze najmłodszych szczudlarze z Teatru na Walizkach.

Organizatorem tegorocznego jarmarku było Muzeum Ziemi Rawickiej przy współpracy Gminy Rawicz, Domu Kultury, Rawickiej Biblioteki Publicznej, Zakładu Usług Komunalnych, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Lokalnego Centrum Wolontariatu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Wsparcia.

Zdjęcia z jarmarku obejrzyj tutaj.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje