Spacer śladami przodka

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_01_Miedzinski.jpg29 grudnia 2017 r. w Rawiczu goszczono potomków Józefa Miedzińskiego, znanego przedwojennego rawickiego nauczyciela, działacza społecznego i regionalisty, autora zbioru regionalnych podań pt. „Ziemia rawicka w legendzie i baśni”, wydanego po raz pierwszy w 1937 r., obecnie patrona jednej z ulic.

W spotkaniu z przedstawicielami władz samorządowych wzięła udział wnuczka Józefa Miedzińskiego - Pani Barbara Deresińska, która obecnie mieszka w Lesznie, a także członkowie jej najbliższej rodziny. Podczas wizyty w muzeum goście obejrzeli zbiór archiwalnych pocztówek i fotografii przedwojennego Rawicza. Natomiast w trakcie „sentymentalnego spaceru” śladami swojego przodka odwiedzili kamienicę (dawny „dom urzędniczy”) przy Wałach Jarosława Dąbrowskiego, w którym mieszkał ze swoją rodziną Józef Miedziński, a także budynek obecnej Szkoły Podstawowej nr 3 - dawnego Gimnazjum Państwowego, gdzie pracował jako nauczyciel przedmiotów przyrodniczych.

(M)

Foto: https://www.facebook.com/rawicz.otwarty