Linearibus

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_01_Linearibus_strona.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej zaprasza 26 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 18:00 na otwarcie wystawy grafik Adama Olejniczaka pt. „Linearibus”.

Dr Adam Olejniczak, ur. w 1967 r. w Szczecinie, uzyskał dyplom magisterski w 1993 r. w pracowni prof. Wojciecha Mullera na Wydziale Grafiki i rzeźby PWSSP w Poznaniu. Doktorat obronił w 2003 r. na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Jest obecnie adiunktem w Katedrze Grafiki Warsztatowej w Pracowni Druku Wypukłego i Litografii na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Uczestniczył w wielu wystawach w kraju i za granicą. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualne prezentował m.in. w Ostrawie (Czechy), Chemnitz (Niemcy), Sztokholm (Szwecja), Canberra (Australia), Paryż (Francja), Barcelona (Hiszpania). Jest autorem warsztatów artystycznych w Polsce. Zajmuje się grafiką warsztatową, obiektem i książką artystyczną, rzeźbą, działaniami twórczymi i arteterapią. Swoją aktywność twórczą traktuje jako permanentny warsztat twórczy.