Narodowy Dzień Pamięci

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_03_Budzik01.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej we współpracy z PZF Kołem Rawicz i Urzędem Miejskim Gminy Rawicz przygotowało z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” datownik okolicznościowy, okolicznościową kartkę beznominałową oraz znaczek spersonalizowany.

Datownik stosowany jest w UP Rawicz 1 od 1do 28 marca 2018 roku. Przedstawia on wizerunek Wiesława Budzika, absolwenta rawickiego Korpusu Kadetów, żołnierza antykomunistycznego podziemia, członka Pogotowia Akcji Specjalnej, skazanego na śmierć i straconego 21 października 1946 r. Tej postaci poświęcona jest także kartka pocztowa wydana przez Pocztę Polską S.A. w Poznaniu. Całość dopełnia spersonalizowany znaczek pocztowy. 4 marca podczas koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Domu Kultury w Rawiczu będzie czynne specjalne stoisko Urzędu Pocztowego w Rawiczu.

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_03_Budzik02.jpg

• Mnóstwo Grecji, szczypta "Wiedźmina", wszystko, co kochamy i czego nienawidzimy w grach spod znaku Ubisoft, oraz gargantuiczna ilość rozgrywki - tak można podsumować "Assassin's Creed: Odyssey" w dwóch zdaniach. Pozostaje jednak pytanie: czy mamy do czynienia z dobrą grą?

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje