Kobieta i mężczyzna

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_03_Trawinski_zaproszenie_i.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej zaprasza na wystawę prac Włodzimierza Trawińskiego pt. "Kobieta i mężczyzna". Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 9 marca 2018 r., o godz. 18:00.

Włodzimierz Trawiński (rocznik 1957) z pochodzenia jest rawiczaninem, obecnie mieszka w gminie Pobiedziska. Początki jego twórczości wiążą się z działalnością w rawickiej Grupie "Urbi" - pierwsza wystawa zbiorowa prac jej członków miała miejsce w Miejskiej Górce w 1983 r., kolejne - w 1985 r. i 1990 r. w Muzeum Ziemi Rawickiej.

W. Trawiński jest absolwentem Wydziału Chemii Politechniki Poznańskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu - Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby oraz Wydziału Wychowania Plastycznego. W latach 1995-2002 pracował w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu jako asystent w pracowniach: Psychofizjologii widzenia, Reżyserii barwy i przestrzeni, Rysunku, Rysunku zawodowego, Malarstwa, Witrażu, Malarstwa ściennego. Uczy przedmiotów plastycznych w pomaturalnych i policealnych szkołach. Od 2006 r. prowadzi warsztaty artystyczne w swojej pracowni plastycznej. W 2012 r. uzyskał tytuł doktorski na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i udział w licznych wystawach zbiorowych. Zajmuje się wieloma dziedzinami plastycznymi: malarstwem olejnym, temperowym, pastelowym, rysunkiem, grafiką, tkaniną tablicową i przestrzenną, asamblażem i obiektem. Na wystawie w Muzeum Ziemi Rawickiej pokaże swoje prace wykonane w różnych technikach.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje