Odwiedziny

Dzisiaj5
Przez tydzień5
Przez miesiąc1425
Od początku144143

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Wystawa Włodzimierza Trawińskiego

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_03_Trawinski_01.jpg9 marca 2018 roku w muzealnej galerii otwarto wystawę obrazów, grafik, rysunków i obiektów Włodzimierza Trawińskiego zatytułowaną „Kobieta i mężczyzna”.

Termin wernisażu, tuż po Dniu Kobiet, był oczywiście nieprzypadkowy - głównym tematem prac pokazanych na wystawie jest kobieta; pojawia się też mężczyzna, ale nie on jest bohaterem pierwszoplanowym. Włodzimierz Trawiński podczas otwarcia wystawy opowiadał o swoim rozumieniu sztuki. Najważniejszymi jej atrybutami są, według niego: odrealnienie, ale też urealnienie do przesady, sacrum i uniwersalizm. Artysta mówił też o znaczeniu formy. Krytycznie odniósł się do pseudoawangardowych tendencji we współczesnej sztuce plastycznej.

Pokazane na wystawie dzieła pochodzą z różnych okresów twórczości Trawińskiego. Jest on artystą wypowiadającym się w różnych technikach, za każdym razem jednak swoim językiem. W ostatnim czasie jego ulubioną formą artystyczną są asamblaże - przestrzenne kompozycje z przedmiotów gotowych. I tutaj jest on oryginalny.

Wystawę Włodzimierza Trawińskiego, rawiczanina z pochodzenia, dziś znanego i cenionego artysty, można oglądać w Muzeum Ziemi Rawickiej do końca marca br.

Zdjęcia z wernisażu można obejrzeć tutaj.

(P)

Udostępnij

Muzealia

Rawickie Mosty Sztuki

Rawicki polifon

Ze świata kultury

Wyborcza.pl - Kultura

Artykuły o kulturze Gazety Wyborczej Gazeta.pl

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Muzealne publikacje