Bojanoviana w Rawiczu

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_03_Bojanowo_plakat_m.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej zaprasza od 6 kwietnia 2018 roku na wystawę „Bojanoviana. Omnes viae Bojanovam ducunt” ze zbiorów Witolda Mikołajczyka i Antoniego Edmunda Bojanowskiego herbu Junosza, potomka założyciela miasta.

Wystawa organizowana jest z okazji 380. rocznicy założenia Bojanowa. Akt lokacyjny wydał Władysław IV 16 kwietnia 1638 roku. Założycielem miasta był Stefan Bojanowski.

Na wystawie pokazane zostaną m.in. pocztówki, fotografie, obrazy, mapy, kroniki, książki, sztandary, wyroby porcelanowe, archiwalne dokumenty, czasopisma, plakaty pokazujące historię Bojanowa, pamiątki związane z tamtejszym browarem, Bractwem Kurkowym oraz z rodem Bojanowskich.

Wernisaż odbędzie się 6 kwietnia o godz. 18:00.

• - "Rydzykowi dali", mówią. Boże, jakie to jest żenujące! - skomentował ojciec dyrektor działania sejmowej opozycji, która sprzeciwia się wydawaniu 70 mln zł na muzeum w Toruniu. Jego współpracownicy idą dalej i zarzucają krytykom... antysemityzm.