Noc Muzeów 2018

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_05_noc_muzeów_2018_ns.jpgOd kilku lat Muzeum Ziemi Rawickiej uczestniczy w europejskiej Nocy Muzeów – jednym z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych o zasięgu międzynarodowym. Podczas imprezy rawiczanie oraz turyści mogą bezpłatnie zwiedzić wystawy muzealne oraz wziąć udział w przygotowanych na tę specjalną okazję działaniach artystycznych.

W tym roku Noc Muzeów w Rawiczu odbędzie się w godzinach wieczornych 19 maja (od. 16:00 do 23:00). Wydarzenie w Rawiczu będzie miało szczególny charakter ze względu na obchody 380. rocznicy lokacji miasta, a także ponowne otwarcie stałej ekspozycji muzeum w nowej, unowocześnionej aranżacji. Muzealny wieczór będzie spotkaniem z regionalną historią. Gości przybywających do rawickiego ratusza przywitają rzemieślnicy reprezentujący dawne profesje – podczas pokazów przypomną kilkusetletnie rękodzielnicze tradycje miasta. Narzędzia, jakimi posługiwali się w przeszłości kowale, szewcy, kapelusznicy, tkacze, będzie można obejrzeć w sali dawnego rzemiosła. Do świata dawnego folkloru przeniosą nas muzycy, grający na tradycyjnych instrumentach oraz wykonawcy rękodzieła artystycznego prowadzący pokazy haftu hazackiego. Rawicka Noc Muzeów to także spotkanie ze sztuką współczesną. Tradycyjnie w ten wyjątkowy wieczór odbędzie się wernisaż wystawy IV Amatorskiego Konkursu Twórczości Plastycznej, promującego dorobek artystyczny lokalnych twórców. Specjalne atrakcje przygotowano także dla dzieci w strefie „rodzinnego muzeum”.

(M)

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_05_amatorzy_2018_plaka_ns.jpg