Rekordowa liczba uczniów w Muzeum

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_06_oferta_edukacyjna_okladka_i.jpgW roku szkolnym 2017/2018 Muzeum Ziemi Rawickiej realizowało po raz pierwszy kompleksowy program edukacji regionalnej pt. „Nasza historia. Nasza tożsamość”. Do współpracy zaproszono nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Rawicz.

Na początku roku szkolnego do wszystkich placówek edukacyjnych trafił specjalny informator z ofertą tematów lekcji muzealnych, zajęć warsztatowych oraz spacerów. Propozycje dla uczniów obejmowały kilkanaście tematów prelekcji związanych z historią miasta, lokalnym dziedzictwem kulturowym, dawnym rzemiosłem, folklorem. Zajęcia były połączone ze zwiedzaniem wystaw oraz warsztatami plastycznymi dla najmłodszych. W tegorocznej ofercie szczególny nacisk położono na zagadnienia związane z 380-leciem lokacji Rawicza i ta tematyka cieszyła się największym zainteresowaniem ze strony grup szkolnych.
Ogółem w zajęciach zorganizowanych w ramach programu „Nasza historia. Nasza tożsamość” uczestniczyło 1253 przedszkolaków i uczniów ze szkół na terenie powiatu rawickiego. Dziękujemy najmłodszym za aktywny udział w spotkaniach, a dyrektorom oraz nauczycielom za współpracę.
(AM)