Zapraszamy na FORMĘ

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_07_forma_plakat_kwadrat.jpgPodobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku jeden z punktów programu Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA odbędzie się przy współudziale Muzeum Ziemi Rawickiej.

Zapraszamy w sobotę 28 lipca o godz. 18:00 do Ratusza na ucztę plastyczną-muzyczną. Będzie można obejrzeć wystawę Beaty Marcinkowskiej „Wenus - nowe historie, obiekty, instalacje”. Ilustracją muzyczną wernisażu będzie koncert Wojtka Szczepanika.

Beata Marcinkowska - artysta plastyk (dyplom uzyskała w 1990 roku w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi), pedagog, doktor sztuki w dyscyplinie sztuki piękne. Pracuje na Wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Działań Intermedialnych i Edukacyjnych. Uprawia twórczość intermedialną, w której zajmuje się różnorodnymi aspektami życia współczesnego człowieka, jego tożsamości i przypisanych mu kulturowo cech. Realizuje własne projekty artystyczne - obiekty, instalacje, kolaże, land art i performance. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz akcjach artystycznych, działaniach transmedialnych i site-specific. Projektuje i prowadzi warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest autorką publikacji, w tym podręczników i ćwiczeń do plastyki dla dzieci i młodzieży.

Wojtek Szczepanik - kompozytor i pianista młodego pokolenia, należy do nurtu „modern classical”. Łączy muzykę klasyczną i klubową, wzbogacając brzmienie fortepianu modulacjami syntezatorów, sampli i kontrolerów. Nagrał płyty „Margines” (2014), „Instinct” (2016).

Organizatorem 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA jest Dom Kultury w Rawiczu.