Zaproszenie na paradę

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_08_PARADA_m.jpgZapraszamy rawiczan do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, stanowiącym element obchodów 380-lecia lokacji Rawicza – paradzie ulicami naszego miasta, która odbędzie się 8 września, w ramach tegorocznego Rawickiego Jarmarku Historycznego.

Trasa parady połączy Rynek – przestrzeń kiermaszu i działań artystycznych, z Sierakowem – miejscem, gdzie zaczęła się historia Rawicza. Orszak paradny wyruszy o godz. 17.00 z parkingu przy Kinie „Promień” w Sierakowie i przejdzie ulicami Przyjemskiego oraz 3 Maja. Kilkaset lat temu tą samą drogą, przez bramę poniecką, wjeżdżały do nowo powstałego miasta orszaki „pana ziemskiego” Adama Olbrachta Przyjemskiego.

Zgłoszenia grup do udziału w paradzie przyjmuje Muzeum Ziemi Rawickiej.

(MP)

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje