Zapraszamy na historyczny jarmark

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2018_08_jarmark_hist.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej zaprasza na Rawicki Jarmark Historyczny, który odbędzie się na rynku w dniach od 7 do 9 września 2018 roku.

Tegoroczny jarmark związany jest z 380-leciem lokacji Rawicza. Z tej okazji m.in. odbędzie się parada historyczna ulicami miasta. Grupy rekonstrukcyjne odtworzą atmosferę dawnego grodu Przyjemskich.

Wyjątkowo bogatą ofertę zaprezentują rękodzielnicy i producenci wyrobów regionalnych. Będzie można m.in. skosztować piwa czekoladowego ze Wschowy, wędzonych ryb z Doliny Baryczy, produktów węgierskich, przysmaków ze staropolskiego grilla, miodów pitnych. Zachęcamy do zakupów rękodzieła, m.in. wyrobów z gliny, drewna, wełny, skóry oferowanych przez członków Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Nie zabraknie w programie czegoś dla ducha – będzie m.in. koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego, spektakl z udziałem mieszkańców, wystawa fotografii, narodowe czytanie, warsztaty z Rawicką Biblioteką Publiczną, pokaz dawnych rzemiosł i militariów, ptactwa, pojazdów zabytkowych, warsztaty tańca. Gwiazdą muzyczną jarmarku będzie zespół TULIA.

Szczegóły – na plakacie.

(PM)