Smak tradycji

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2019_03_PLAKAT_FACEBOOK.jpgUrząd Miejski Gminy Rawicz i Muzeum Ziemi Rawickiej organizują konkurs na produkt regionalny Gminy Rawicz pod nazwą „Smak tradycji”. Patronat objęła Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie.

Celem konkursu jest poszukiwanie i ochrona przed zapomnieniem gminnych przepisów regionalnych i tradycyjnych, kultywowanie tradycji wytwarzania produktów stanowiących regionalne i tradycyjne dziedzictwo, które przez swoje umocowanie w historii i tradycji będą przyczyniać się do efektywnej promocji gminy.

W konkursie wziąć mogą osoby fizyczne, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, Koła Gospodyń Wiejskich, małe i mikroprzedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe z Gminy Rawicz.

Konkurs ma charakter otwarty. Jest dwuetapowy. Warunkiem przystąpienia jest przesłanie karty zgłoszenia z informacją o produkcie i jego odniesieniu do regionu czy tradycji. Kartę należy przesłać do 22 marca 2019 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: Smak Tradycji – karta zgłoszenia. Nadesłane propozycje produktów zostaną ocenione do 29 marca przez komisję powołaną przez organizatora. Finaliści konkursu wyróżnieni przez komisję zostaną o tym powiadomieni. Finał konkursu (drugi etap) odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku (niedziela) - na rawickim rynku podczas Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego. W tym dniu finaliści zaprezentują swoje produkty regionalne, które zostaną poddane ostatecznej ocenie komisji konkursowej. Z grona finalistów zostaną wyłonienie laureaci konkursu.

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj, podobnie jak regulamin.