Konkurs na palmę wielkanocną

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2019_03_jarmark_33.jpgPopularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, przekaz wartości i tradycji ludowych, rozwijanie zdolności manualnych oraz integracja społeczności lokalnej to cele kolejnej edycji gminnego konkursu na „Rawicką Palmę Wielkanocną”.

Organizatorzy tegorocznej edycji: Muzeum Ziemi Rawickiej, Dom Kultury w Rawiczu oraz współorganizatorzy: Urząd Miejski Gminy Rawicz, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli oraz Parafia pw. Chrystusa Króla i NMP w Rawiczu zapraszają do udziału w konkursie osoby indywidualne, rodziny, dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli, członków lokalnych instytucji/organizacji. Zadaniem uczestników będzie wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej. Zainteresowani proszeni są o składanie kart zgłoszenia do dnia 5 kwietnia w biurze Muzeum. Prezentacja palm odbędzie się w trakcie Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego na rawickim rynku. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania tutaj.

(M)