Medycyna – jedna z najważniejszych dziedzin rozwoju cywilizacji – zagości w Muzeum Ziemi Rawickiej jako temat kolejnej wystawy czasowej. Współcześni widzowie wkroczą – tym razem bez kolejek – do dawnych gabinetów lekarskich, sal zabiegowych, laboratoriów i apteki. Poznamy tajniki służby zdrowia i farmacji minionych epok – bez laparoskopów, ultrasonografów oraz antybiotyków. Dzieje medycyny zobrazuje kolekcja „antyków medycznych” i archiwaliów z prywatnych zbiorów doktora Jacka Kleszczyńskiego. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane m.in. rozmaite typy naczyń aptecznych, narzędzia diagnostyki laboratoryjnej, apteczki, przyrządy wykorzystywane przez chirurgów, laryngologów, lekarzy ratunkowych, ilustrujące postęp medycyny od XIX stulecia do końca epoki PRL.
Przestrzeń muzealnych gabinetów zostanie zaaranżowana dzięki oryginalnym sprzętom z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu, czyli placówki edukacyjnej będącej następcą słynnego rawickiego „Medyka”.