Kobiety w muzeum

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2012_03_Lukowiak24.jpg9 marca w Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto wystawę „Kobiety w malarstwie Zbigniewa Łukowiaka”. Zgromadzono na niej prace pochodzące ze zbiorów rodziny zmarłego w 2007 roku rawickiego artysty.

Podczas wernisażu o Zbigniewie Łukowiaku mówił dyrektor muzeum – Jacek Jarczewski, kurator wystawy. Sylwetkę twórczą artysty przedstawiła Alicja Łukowiak. Złożyła ona również gratulacje dyrektorowi muzeum za niedawno otrzymany tytuł profesora nadzwyczajnego.
  Z minirecitalem piosenkarskim wystąpili Igor Demuth i Sara Kicińska, której akompaniowała na gitarze Wanda Ryznar.
  Na wystawie zaprezentowano portrety kobiet oraz akty pochodzące z różnych okresów twórczości Z. Łukowiaka. Wykonane są one w technikach uprawianych przez artystę, m.in. w ulubionej przez niego akwareli. Pokazane są także obrazy olejne, szkice i rysunki. „Ta wielorakość stosowanych technik oraz różne podejście do tematu – czytamy w katalogu wystawy - są jedną z charakterystycznych cech twórczości Zbigniewa Łukowiaka. Jednak za każdym razem, czy to w czarno-białym szkicu, czy w wysmakowanym kolorystycznie obrazie olejnym, w portrecie młodej dziewczyny czy też stojącej u kresu życia spracowanej kobiety - Zbigniew Łukowiak jest wrażliwym na piękno i prawdę artystą.”
  Wystawę można oglądać do końca marca.
Obejrzyj katalog wystawy.
Obejrzyj zdjęcia z wernisażu.