Przegląd twórczości amatorskiej

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2014_03_PTA_01.jpg7 marca w Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto wystawę "Przegląd twórczości amatorskiej", na której swoje obrazy, grafiki i rzeźby pokazało 29 twórców z Rawicza i okolic.

Autorami eksponowanych prac są: Marian Andersz, Emilia Andrzejczak, Wojciech Buszewicz,  Izabela Domaniecka,  Krystyna Formanowicz, Wiktoria Formanowicz, Zygmunt Janasik, Grażyna Kasprzak, Barbara Kokot, Joanna Kot, Henryk Krawczyk, Ewa Lamperska, Maria Maćkowiak, Karolina Markowska, Wiesław Mazurek, Halina Murkowska, Maria Nawrocka, Maria Nowak, Danuta Ostaszewska, Jadwiga Pilarska, Jolanta Skowron, Marian Skowron, Michał Słotwiński, Ania Starska, Elżbieta Szajerka, Irena Szajerka, Helena Szczypko, Małgorzata Szubstarska, Daniel Wiatrowski.
  Dyrektor Jacek Jarczewski otwierając wystawę zapowiedział, że tego typu przegląd odbywać się będzie w muzeum rokrocznie. W związku z tym, że liczba prac znacznie przekroczyła możliwości ich ekspozycji w dwóch muzealnych salach, być może w przyszłym roku przegląd będzie miał charakter konkursowy, z nagrodami dla twórców najciekawszych dzieł.
  Warto obejrzeć rawicką wystawę artystów nieprofesjonalnych, znaleźć można bowiem na niej wiele interesujących prac. Oprócz autorów, którzy już  wielokrotnie prezentowali swoje prace na wystawach, są także twórcy debiutujący.
  Wystawę można oglądać do 13 kwietnia.
  Zdjęcia z wernisażu obejrzyj tutaj.