Gruss aus Rawitsch

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2014_05_Gruss.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej zaprasza na "Gruss aus Rawitsch" - wystawę starych widokówek miasta i gminy Rawicz z przełomu XIX i XX wieku ze zbioru Macieja Formanowicza.

Jej tytuł wziął się od niemieckiego napisu "Pozdrowienia z Rawicza" widniejącego na najstarszych, wydanych przed rokiem 1905, pocztówkach z wieloobrazkowymi litografiami, ozdobionych secesyjnymi kompozycjami roślinnymi.
  Imponujący zbiór starych widokówek Rawicza i miejscowości powiatu rawickiego z kolekcji Macieja Formanowicza liczy ok. 900 pozycji. Większość będzie można obejrzeć na wystawie w Muzeum Ziemi Rawickiej, czynnej od 17 maja (od godz. 20:00, kiedy to rozpocznie się Noc Muzeów) do 20 czerwca 2014 roku.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje