Rawicka Noc Muzeów

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2014_05_NM_51_(2).jpgRawicka Noc Muzeów przyciągnęła na rynek i do ratusza - podobnie jak przed rokiem - wielu mieszkańców naszego miasta oraz gości przybyłych na 24 h Festiwal Sportu. Mieli oni okazję skorzystać z bardzo różnorodnej oferty przygotowanej przez MZR.

Największą popularnością cieszyła się wystawa starych widokówek z kolekcji Macieja Formanowicza, której otwarcie nastąpiło właśnie podczas Nocy Muzeów.
  W holu na parterze oblegane były stoiska z pokazem wykonywania witraży, biżuterii, dekupażu, origami, wikliniarstwa i rzeźby w drewnie. Na piętrze oglądać można było wystawę archiwalnych zdjęć weselnych z okolic Sobiałkowa, opracowanych przez Jana Twardaka, i posłuchać "Włościanek". W Sali Portretowej na dzieci czekały kolorowanki związane z legendą o rawickim misiu, a żywą ilustrację stworzyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego pod opieką przez Macieja Pląskowskiego.
  Zwiedzający oglądali również sale ekspozycji stałej MZR, systematycznie modernizowanej.
  Przed ratuszem Teatr Wagabunda z Krakowa przygotował manufakturę świec i zabawy dla dzieci.
  Wydarzeniem artystycznym był plenerowa instalacja Mariusza Kosiby z Wrocławia zatytułowana "Azyl".
  Zdjęcia obejrzyj tutaj.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje