Odwiedziny

Dzisiaj62
Przez tydzień344
Przez miesiąc965
Od początku149452

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Przysposobienie do życia w rodzinie

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2014_11_MB_11.jpgW Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto 28 listopada wystawę malarstwa Marty Borgosz, absolwentki ASP we Wrocławiu. Obecnie jest na tej uczelni kierownikiem Katedry Malarstwa. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i Europie.

  Wystawa nosi tytuł "Przysposobienie do życia w rodzinie". Jest on kontaminacją, jak sama malarka tłumaczy, "nazw dwóch dosyć kuriozalnych i na ogół komicznie prowadzonych przedmiotów, jakie pamiętamy ze szkoły: przysposobienia obronnego oraz przygotowania do życia w rodzinie".
  Obrazy prezentowane na wystawie są inspirowane ilustracjami ze starych podręczników. Relacje rodzinne pokazane zostały na nich w sposób nowoczesny, mimo zachowania figuratywności. Borgosz podkreśla, że wśród postaci pojawiają się jej autoportrety. Jednak jej wizerunek jest jedynie umowną figurą, odpowiednikiem teatralnego everymana, poprzez którego pragnie powiedzieć prawdę o o każdej kobiecie – o jej lękach, potrzebach, rozczarowaniach, wyborach.
  Wystawę można oglądać do końca roku.
Fot. Henryk Pawłowski - fotorelacja z wernisażu tutaj.
(P)

Udostępnij

Muzealia

Rawickie Mosty Sztuki

Rawicki polifon

Ze świata kultury

Wyborcza.pl - Kultura

Artykuły o kulturze Gazety Wyborczej Gazeta.pl

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Muzealne publikacje