Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemicznym Muzeum Ziemi Rawickiej będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 20.03-25.04.2021 r.

Rawicka Palma Wielkanocna”
W dniu 24 marca2021 r. odbyło się posiedzenie jury V Gminnego Konkursu „Rawicka Palma Wielkanocna” w składzie: ks. dziekan Edmund Magdziarz, ks. kanonik Wojciech Prostak, Adriana Miara, Tomasz Bzdęga, Joanna Koźlik.
203 uczestników zgłosiło do konkursu 98 palm, w tym 86 w kategorii prac indywidualnych oraz 12 w kategorii prac zbiorowych.
Po wnikliwej ocenie jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Praca zbiorowa:
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Dębno Polskie,
II miejsce – Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu,
III miejsce – Rawickie Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Bursztyn”,
Wyróżnienie – Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu;
Praca indywidualna:
I miejsce – Nina Świderska,
II miejsce – Weronika Wolna,
III miejsce – Dawid Kapała,
III miejsce – Nikodem Kapała,
Wyróżnienia – Magdalena Sierpowska, Monika Klimczak, Marysia Pernak, Tymoteusz Okupnik, Jakub Okupnik, Maria Jóska, Maja Wolna, Natan Wolny.

Wszystkim sympatykom Muzeum Ziemi Rawickiej składamy najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt!
Informujemy, że w dniu 2.04.2021 r. Muzeum Ziemi Rawickiej będzie nieczynne.

LOGO MUZEUM
Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemicznym Muzeum Ziemi Rawickiej będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 20.03-9.04.2021 r. Zamknięty także będzie Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 655453575.

LOGO MUZEUM
Od 1 lutego br. Muzeum Ziemi Rawickiej będzie ponownie otwarte dla turystów indywidualnych. Prosimy o przestrzeganie zasad zwiedzania związanych z obowiązującym reżimem sanitarnym: limit odwiedzających - 1 osoba na 15 m2, wejście do muzeum wyłącznie w maseczkach zasłaniających usta i nos, zachowanie dystansu pomiędzy osobami - minimum 2 metry, dezynfekcja rąk przy wejściu do obiektu. Czas zwiedzania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00 (ostatnie wejście na ekspozycję ok. 15.30). Do odwołania pozostaje zawieszona możliwość zwiedzania grupowego oraz organizowania wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych z udziałem grup.

Wszystkim sympatykom Muzeum Ziemi Rawickiej składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe.
Informujemy, że Wigilię muzeum będzie nieczynne, natomiast w ostatni dzień roku będzie czynne od godz. 8:00 do 13:00.
LOGO MUZEUM
Od 7 listopada 2020 do odwołania Muzeum Ziemi Rawickiej nie będzie czynne dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia.
Trwa kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa – święta kultury, historii i zabytków, tym razem pod hasłem „Moja droga”. Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza mieszkańców oraz turystów do odbycia spaceru historycznego szlakiem miejsc pamięci zlokalizowanych na terenie Rawicza.

LOGO MUZEUM
Od 1 lipca br. Muzeum Ziemi Rawickiej będzie ponownie czynne dla indywidualnych zwiedzających.

Muzeum częściowo otwarte d0 14 maja 2020 roku Muzeum Ziemi Rawickiej częściowo wznawia działalność związaną z obsługą interesantów. Oto obowiązujące zasady:

Wesołych Świąt!
Muzeum Ziemi Rawickiej oraz Rawicka Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w konkursie polegającym na stworzenie filmu, reportażu lub galerii multimedialnej o historii Rawicza i rodzinnych wspomnieniach na tle dziejów naszego miasta. Prace należy przesłać do Muzeum Ziemi Rawickiej lub Rawickiej Biblioteki Publicznej e-mailem, na płycie, pendrivie lub w formie skanu do 30 kwietnia br.

„Muzeum Ziemi Rawickiej. Wirtualnie”
„Muzeum Ziemi Rawickiej. Wirtualnie” to specjalna oferta działań online, które przygotowujemy dla Państwa w związku z aktualnym brakiem możliwości zwiedzania naszych wystaw oraz organizowania lekcji muzealnych, spacerów i warsztatów.
Muzealne propozycje to m.in. udostępnianie zasobów cyfrowych (wystawy edukacyjne, archiwalia, filmy) oraz prezentacje najciekawszych eksponatów w wersji cyfrowej. Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na fb oraz kanału na YouTube.
Zachęcamy użytkowników mediów społecznościowych do dyskusji i zadawania pytań pracownikom muzeum.

Komunikat - Covid 19
Od 12 do 27 marca 2020 roku funkcjonowanie Muzeum Ziemi Rawickiej zostaje czasowo ograniczone. Prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: 65 545 35 75. Aktualizacja 27.03.2020: powyższe ograniczenia obowiązują do odwołania.

COVID 19 W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego odwołany zostaje tegoroczny konkurs pn. "Rawicka Palma Wielkanocna".
gminny konkurs na „Rawicką Palmę Wielkanocną”.
Popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, przekaz wartości i tradycji ludowych, rozwijanie zdolności manualnych oraz integracja społeczności lokalnej to cele kolejnej edycji gminnego konkursu na „Rawicką Palmę Wielkanocną”.