Muzeum Ziemi Rawickiej wydało kolejną publikację. Tym razem jest to „Rawicz. Przewodnik po starówce”. Koncepcja 96-stronicowej książeczki spiralowanej nawiązuje do przewodnika wydanego przez muzeum w 2013 roku, jednak w nowej odsłonie. Publikacja zawiera szczegółowy opis najciekawszych obiektów znajdujących się na trasie dwóch szlaków spacerowych – wokół rynku i plant. W stosunku do poprzedniego wydania nie tylko zaktualizowano dane, ale też dodano wiele nowych miejsc. Całkowicie nowa jest też ikonografia. W książeczce zawarto kilka reprodukcji rawickich kart pocztowych, ale poddanych procesom retuszu i koloryzacji. Jest to zapowiedź plenerowej wystawy „Rawicz – stare pocztówki jak nowe”, którą MZR zorganizuje niebawem. Przewodnik będzie można kupić w cenie 12 zł w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej od 15 maja.