Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza na wystawę kolaży Jacka Boczara „Jeszcze sobie przypomnę”. Jacek Boczar (ur. 09.06.1986) – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach i Akademii Fotografii w Krakowie. Zdobywca tytułu „Talent Województwa Śląskiego” oraz Stypendium Prezydenta Miasta Tychy za wybitne osiągnięcia artystyczne. Od najmłodszych lat prowadził dokumentację imprez masowych dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Współpracował z Katowickim Oddziałem „Gazety Wyborczej”. Jego zdjęcia ukazywały się również w „Dzienniku Zachodnim”, „Górnośląskim Informatorze Kulturalnym”, w kalendarzach i programach teatralnych. Przez cztery lata prowadził własną firmę reklamową. W tym czasie projektował plakaty, okładki płyt i broszury informacyjne. Pracował jako asystent studia w Akademii Fotografii w Krakowie. Dokumentował przebieg zabiegów neurochirurgicznych do celów edukacyjnych w Sport-klinice w Żorach. Od kilku lat pracuje poza branżą fotograficzną. Mimo to do dziś realizuje autorskie projekty związane z fotografią portretową i inscenizowaną. Pasjonuje go tworzenie zdjęć kreacyjnych wraz z różnymi metodami ich przetwarzania. Jest pomysłodawcą i kuratorem „Leśnej Galerii Sztuki” przy festiwalu Srogie Granie w Tychach. Prowadzi warsztaty dla Akademii Slow Managemant w ramach programu Culture Pro w Krakowie. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce (Tychy, Katowice, Kraków, Łódź, Kalisz, Zabrze), w Niemczech (Düsseldorf), na Litwie (Wilno), w Czechach (Ostrawa), Bułgarii (Sofia).   Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia.