W drugi weekend września odbył się tegoroczny Jarmark Historyczny, którego motywem przewodnim były wielkopolskie tradycje muzyczne i kulinarne. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum Ziemi Rawickiej i Fundację Dudziarz.eu., we współpracy z Urzędem Miejskim, Lokalną Grupą Działania „Gościnna Wielkopolska” oraz jednostkami samorządowymi Gminy Rawicz. Wpisywało się w ogólnopolskie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Głównymi bohaterami tegorocznej edycji imprezy byli muzycy ludowi – współcześni członkowie kapel i zespołów regionalnych, instrumentaliści czerpiący inspiracje z folkloru, a także ich dawni „mistrzowie”. Bogate tradycje dudziarskie na ziemi rawickiej zostały zilustrowane na wystawie plenerowej dokumentującej historię oraz dorobek artystyczny Kapeli Rawickich Dudziarzy. Otwarcie ekspozycji było połączone z Rawickim Maratonem Dudziarskim. Laureatów przeglądu konkursowego kapel mogliśmy usłyszeć także na „rynku instrumentów” - podczas odbywających się w trakcie jarmarku małych koncertów i spotkań z publicznością. Repertuar muzyczny południowo-zachodniej Wielkopolski kształtowały kapele dudziarzy i skrzypków, a bez nich nie byłoby regionalnych tańców, tradycji potańcówek i biesiadowania. Na jarmarkowej scenie wystąpiły „Przodki” z Poznania, „Góreczanki” i „Wisieloki”, a także kapela ludowa ze Słowacji. Nie zabrakło akcentów tanecznych – odbył się Turniej Tańców Regionalnych, warsztaty taneczne dla dzieci oraz potańcówki z udziałem publiczności.  Na dużej scenie wystąpiły gwiazdy wydarzenia: polsko-ukraiński zespół DAGADANA, Kapela ze Wsi Warszawa – tegoroczny laureat nagrody Fryderyki w kategorii Muzyka Świata oraz Ania Rusowicz. Natomiast zwieńczeniem imprezy był gościnny występ Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”. W ramach Jarmarku Historycznego w Rawiczu odbył się kolejny kiermasz produktów regionalnych z udziałem lokalnych producentów żywności, rękodzielników i twórców pamiątek folkowych, a także giełda staroci.